Kręgosłup to w zasadzie fundament podtrzymujący cały organizm. Dlatego należy od niego dbać, aby minimalizować ryzyko uporczywych boleści. Jednak, jeśli pojawi się taki problem, z pomocą przyjdzie nam doświadczony fizjoterapeuta. Warszawa, jak i inne miasta to miejsca, gdzie pracują tacy fachowcy. Jednak najważniejsza jest profilaktyka. Poniżej przedstawiamy sposoby dbające o nasz kręgosłup w codziennym życiu.

Dlaczego ochrona kręgosłupa jest ważna?

Ból kręgosłupa to najczęstszy powód wizyty u fizjoterapeuty. Na początku publikacji pragniemy zaznaczyć, że wszelkie działania, badania i ćwiczenia powinien wykonywać doświadczony specjalista. Aby znaleźć odpowiedniego fizjoterapeutę, warto skorzystać z cudu techniki, jakim jest internet. Znajduje się tam wiele rankingów lekarzy oraz opinie pacjentów. Wyszukiwanie jest bardzo proste, wystarczy wpisać w przeglądarkę odpowiednie tematyczne frazy – na przykład mieszkaniec Konina może wpisać „fizjoterapeuta Konin”.

Każdy człowiek jest wygodny, dlatego jeździmy autem do sklepu znajdującego się 5 min drogi pieszo lub zjeżdżamy windą jedynie jedno piętro. Takie działania obniżają odporność kręgosłupa, a prowadzony w taki sposób tryb życia wpływa na niego destrukcyjnie.

Jednak jak to mówią „mądry Polak po szkodzie” i dbamy o kręgosłup, dopiero gdy on nas boli. Dlatego, aby uniknąć przyszłego cierpienia, warto zmienić swoje nawyki, które uchronią nasz kręgosłup.

Co możemy poprawić, aby uchronić nasz kręgosłup przed zniszczeniami?

Osoby, które w pracy siedzą na fotelu przez 8 godzin, są narażone na problemy z kręgosłupem. Niedostosowany fotel oraz nieprawidłowa pozycja siedząca to główne przyczyny mogące spowodować w przyszłości problemy z kręgosłupem. Jak twierdzą specjaliści, siedzenie nie jest naturalną pozycją ludzkiego ciała, dlatego siedząc długie godziny przed telewizorem lub przed komputerem, warto zakupić dobrej jakości fotel lub wałek lędźwiowy. Pozwoli to na zabezpieczenie prawidłowej pozycji kręgosłupa.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *