Sprawność jest bezcenną wartością w ludzkim funkcjonowaniu. Każdy z nas, aby funkcjonować w codziennym życiu, musi się przemieszczać w celu realizacji obowiązków czy zadań prywatnych oraz zawodowych. Czasami jednak na skutek wypadku czy schorzeń sprawność i mobilność mogą zostać ograniczona lub całkowicie utracona. W takiej sytuacji kluczowym czynnikiem, pozwalającym na powrót do sprawności jest rehabilitacja. Gdańsk jest przykładem miasta, w którym znajdują się kliniki oferujące rehabilitacje dostosowane do potrzeb każdego pacjenta. Z poniższego tekstu dowiesz się, na czym polega rehabilitacja po udarze czy neurologiczna.

Specyfika rehabilitacji dla osób po udarze

Udar może mieć każdy w dowolnym momencie swojego życia. Zdarza się, że udaru dostają nawet młode osoby. Gdy już do niego dojdzie, niestety skutki są poważne i nie ma szans na cofnięcie stanu zdrowia przed udarem. Jedyną możliwością, pozwalającą zwalczać jego skutki jest rehabilitacja, która powinna zostać realizowana jak najwcześniej, czyli już w samym szpitalu.

Głównym założeniem takiej rehabilitacji jeszcze oczywiście przywrócenie pacjenta do funkcjonowania. Pierwsze ćwiczenia polegają na sadzaniu pacjenta na łóżku oraz na przyjmowaniu postawy pionowej ciała i chodzeniu. W następnym stadium rehabilitacji ćwiczenia skupią się na zajęciach mających na celu poprawę koordynacji ruchowej czy kondycji ciała.

Rehabilitację po udarze, jak i każdą inną czynność naprawczą powinien wykonywać doświadczony rehabilitant. Warto wybrać renomowane kliniki znające się na rzeczy. Do poszukiwania takiej placówki można skorzystać z internetu, wpisując w przeglądarkę np. rehabilitacja Gdańsk. W taki sposób mieszkaniec Gdańska znajdzie renomowaną placówkę w swoim mieście.

Specyfika rehabilitacji neurologicznej

Rehabilitacja neurologiczna jest ściśle ukierunkowana dla osób, które są po udarze lub borykają się z chorobami neurologicznymi typu choroba Parkinsona czy SMA. Głównym założeniem takiej rehabilitacji jest przywrócenie pacjentowi funkcji, a także zahamowanie postępów danej choroby.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *